Roztocze – przepis na szczęście

Kajaki, rowery, imprezy kulturalne i wspaniała kuchnia – to tylko część atrakcji jakie region oferuje turystom. Jest idealnym miejscem dla osób szukających wytchnienia i spokoju. To tutaj znajdziemy ogromne kompleksy leśne, malownicze pasma pól i wąwozów lessowych.

Roztoczański Park Narodowy z hodowlą konika polskiego stanowi wspaniałą atrakcję. Liczne jeziora, pomniki przyrody, urocze, zabytkowe miasteczka, wszystko to tworzy wspaniały klimat, do którego chce się wracać i przeżyć to jeszcze raz.

W rezerwacie przyrody Nad Tanwią w gminie Susiec znajdują się małe wodospady zwane szumami. W 2016 roku w plebiscycie National Geographic Polska zostały uznane za jeden z siedmiu nowych cudów Polskie. Nieopodal Józefowa znajduje się rezerwat Czartowe Pole – jak podają ludowe podania ulubione miejsce czarcich harców.

Krasnobród to perła Roztocza – nie tylko znane uzdrowisko ale również słynące z cudów sanktuarium maryjne i jedno z najatrakcyjniejszych kąpielisk w regionie. Na aktywnych czekają szlaki piesze, rowerowe, przejażdżki konne, spływy kajakowe Wieprzem i Tanwią, rajdy samochodowe 4×4 a zimą narty i kuligi.

Wspaniała zdrowa, tradycyjna kuchnia zadowoli najbardziej wybredne podniebienie. Wiele imprez zostało na stałe wpisanych do roztoczańskiego kalendarza: zamojski Jarmark Hetmański, Cieszanów Rock Festiwal, józefowski Festiwal Kultury Ekologicznej, Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.